Fotowoltaika24h.com » Blog

Blog

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie. Kiedy warto rozważyć jej budowę?

Instalacja fotowoltaiczna na dachach budynków to najbardziej powszechny widok i najczęstsze skojarzenie po usłyszeniu hasła „fotowoltaika”. W rzeczy samej montaż paneli na dachu jest najbardziej popularnym rozwiązaniem, kiedy przyszli prosumenci decydują się na własną energię… Czytaj więcej »Instalacja fotowoltaiczna na gruncie. Kiedy warto rozważyć jej budowę?

Fotowoltaika dla rolników. Co rolnik zyskuje dzięki instalacji fotowoltaicznej?

Rolnictwo jest branżą, której istotę sprawnego funkcjonowania i ogromu znaczenia dla gospodarki, nie sposób wycenić. Jest to jedyna branża, której sukcesy są tak mocno zależne od kaprysów natury i która bezwzględnie pochłania niebagatelnie wysokie koszty… Czytaj więcej »Fotowoltaika dla rolników. Co rolnik zyskuje dzięki instalacji fotowoltaicznej?

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych. Jak przebiega i co jest istotne?

Instalacje fotowoltaiczne nie należą do inwestycji, które przyszli prosumenci mogą w pełni zrealizować i zaplanować na własną rękę. W grę bowiem wchodzi nie tylko efektywność produkcji energii z naszej elektrowni słonecznej, uwarunkowana poprzez staranny dobór… Czytaj więcej »Projektowanie instalacji fotowoltaicznych. Jak przebiega i co jest istotne?

Jinko Solar zapewni dostawę dwustronnych modułów dla gigantycznej farmy PV

Chiński gigant, będący największym producentem paneli fotowoltaicznych na świecie, został głównym dostawcą paneli słonecznych o całkowitej mocy prawie 1GW, które powędrują do Dubaju. Tam właśnie powstaje jedna z największych elektrowni na świecie – dostawa modułów… Czytaj więcej »Jinko Solar zapewni dostawę dwustronnych modułów dla gigantycznej farmy PV

„Energia Plus” w nieco odświeżonej odsłonie oferuje przedsiębiorcom 1,3 miliarda złotych

To dobra wiadomość dla firm. Od 1 października 2020 r. ruszył zmieniony program „Energia Plus”, za pośrednictwem którego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na o wiele lepszych zasadach udzieli wsparcia przedsiębiorcom chcącym… Czytaj więcej »„Energia Plus” w nieco odświeżonej odsłonie oferuje przedsiębiorcom 1,3 miliarda złotych