Finansowanie fotowoltaiki

Sprawdź możliwe warianty finansowania fotowoltaiki

leasing na fotowoltaike

Leasing na fotowoltaikę jako jedna z form finansowania instalacji fotowoltaicznej

Branża Odnawialnych Źródeł Energii z roku na rok zyskuje na popularności i cieszy się coraz większym popytem, ale zdecydowaną większość całej uwagi skupia na sobie produkcja energii elektrycznej ze Słońca, pozyskiwanej za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznych.… Czytaj więcej »Leasing na fotowoltaikę jako jedna z form finansowania instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika dla rolnika

Fotowoltaika dla rolników. Co rolnik zyskuje dzięki instalacji fotowoltaicznej?

Rolnictwo jest branżą, której istotę sprawnego funkcjonowania i ogromu znaczenia dla gospodarki, nie sposób wycenić. Jest to jedyna branża, której sukcesy są tak mocno zależne od kaprysów natury i która bezwzględnie pochłania niebagatelnie wysokie koszty… Czytaj więcej »Fotowoltaika dla rolników. Co rolnik zyskuje dzięki instalacji fotowoltaicznej?

nasłonecznienie a efektywność fotwoltaiki

Ulga podatkowa na fotowoltaikę. Jak odliczyć fotowoltaikę od podatku?

Od niespełna dwóch lat w polskim prawie podatkowym istnieje kolejne udogodnienie, które skutecznie zachęca do podjęcia inwestycji we własną elektrownię słoneczną, a jest nim podatkowa ulga termomodernizacyjna, dzięki której właściciele domów z zamontowaną instalacją fotowoltaiczną… Czytaj więcej »Ulga podatkowa na fotowoltaikę. Jak odliczyć fotowoltaikę od podatku?

nasłonecznienie a efektywność fotwoltaiki

Cena energii elektrycznej. Jak aktualnie się kształtuje i co się na nią składa?

W dzisiejszych czasach trudno już sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez użycia energii elektrycznej. Niestety za wygodę posiadania regularnego dopływu prądu do gniazdek naszych gospodarstw domowych będziemy musieli coraz więcej płacić – koszty związane z emisją… Czytaj więcej »Cena energii elektrycznej. Jak aktualnie się kształtuje i co się na nią składa?

solar power 862602 1280

Ranking paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika ciągle rozkwita. Powstaje coraz więcej znamienitych inwestycji w postaci farm fotowoltaicznych i coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na zakup i montaż własnej mikroinstalacji. Rynek producentów paneli fotowoltaicznych również nie śpi. W imię zasady… Czytaj więcej »Ranking paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

ulgi termomodernizacyjnej

Kredyt na fotowoltaikę. Jak i gdzie pozyskać środki na finansowanie fotowoltaiki?

Choć inwestycja w tzw. zieloną energię jest wymierną korzyścią dla naszej niezależności energetycznej, dla ochrony środowiska i dla naszego portfela, zwłaszcza w perspektywie wieloletniej, to zapewnienie sobie środków finansowych w celu pokrycia kosztów zakupu i… Czytaj więcej »Kredyt na fotowoltaikę. Jak i gdzie pozyskać środki na finansowanie fotowoltaiki?

image 4

Dotacje na fotowoltaikę, jako jedna z form dofinansowania fotowoltaiki.

Zielona energia to zbiór benefitów nie tylko dla inwestorów. Montaż instalacji fotowoltaicznej oznacza w dłuższej perspektywie wymierną korzyść dla ochrony środowiska, a dbałość o naszą Matkę Naturę to jedno z priorytetowych zadań, którym sprostać powinna… Czytaj więcej »Dotacje na fotowoltaikę, jako jedna z form dofinansowania fotowoltaiki.

Fotowoltaika kalkulator opłacalności

Fotowoltaika kalkulator opłacalności. Jak obliczyć moc instalacji dla naszego domu?

Jednym z kilku etapów podejmowania inwestycji w pozyskiwanie energii elektrycznej ze Słońca, są wstępne badania naszej infrastruktury i obliczenie mocy instalacji fotowoltaicznej, mogącej zaspokoić nasze zapotrzebowanie na prąd w wymiarze miesięcznym i rocznym. Niewłaściwa kalkulacja… Czytaj więcej »Fotowoltaika kalkulator opłacalności. Jak obliczyć moc instalacji dla naszego domu?