Fotowoltaika Bielsko-Biała – montaż instalacji fotowoltaicznych

image 2

Mieszkasz w Bielsku-Białej lub w okolicach i poszukujesz fachowców, którzy dzięki zgromadzonemu doświadczeniu i wiedzy oraz odpowiedniemu zapleczu sprzętowemu, wykonają dla Ciebie montaż paneli fotowoltaicznych? Możesz być spokojny! Na terenie Śląska działają firmy, które świadczą w tym zakresie kompleksowe usługi, a ich najwyższa jakość zapewni Ci wolność od wysokich rachunków za prąd na kilkadziesiąt lat – już dziś możesz dokonać wyboru spośród najlepszych firm w regionie!

Panele fotowoltaiczne - energetyczna niezależność i duże oszczędności

Ciągle rosnące zapotrzebowanie na działania proekologiczne oraz wyraźny, coroczny wzrost cen za energię elektryczną powodują, że chętnych na montaż instalacji fotowoltaicznych na potrzeby własnego domu lub biznesu przybywa na coraz większą skalę. Trudno się dziwić, kiedy opłacalność fotowoltaiki jest coraz wyższa. Ceny wszystkich podzespołów składających się na instalacje fotowoltaiczne - w tym w szczególności paneli słonecznych i inwertera - są znacznie tańsze niż jeszcze kilka lat temu, a dzięki udoskonalaniu technologii produkcji oraz prowadzeniu regularnych badań nad efektywnością tych komponentów, są one coraz bardziej wydajne i wytrzymałe. Taka instalacja fotowoltaiczna będzie nam dostarczać energii elektrycznej przez kilkadziesiąt lat, a koszty poniesione w związku z tą inwestycją zwracają się w raptem kilka lat, za pośrednictwem maksymalnie obniżonych rachunków za prąd.

Dodatkowe korzyści z instalacji fotowoltaicznej

Niezależność od zakładów energetycznych i zyskanie oszczędności na rachunkach za prąd to nie jedyne korzyści, jakie przynoszą nam ogniwa fotowoltaiczne produkujące prąd. Fotowoltaika to technologia, która w przeciwieństwie do konwencjonalnych metod produkowania prądu, nie emituje szkodliwych związków do atmosfery i nie jest źródłem nawet najmniejszego hałasu - jest więc przyjazna naszemu środowisku. Ponadto, w przypadku wyprodukowania nadwyżek energii elektrycznej, można je gromadzić w magazynie energii lub przesłać do sieci energetycznej, skąd w zależności od zamontowanej mocy instalacji, w ciągu 12 miesięcy od daty przesyłu można odebrać 70% (instalacja powyżej 10 kWp) lub nawet 80% (instalacja do 10 kWp mocy) oddanej ilości energii. Warto również wspomnieć, że dla rolników przewidziano ulgę inwestycyjną, którą z tytułu inwestycji w fotowoltaikę mogą sobie odliczyć od podatku rolnego, a w przypadku podatku dochodowego, wszystkim posiadaczom elektrowni słonecznej przysługuje ulga termomodernizacyjna, która uprawnia do odliczenia znacznej części kosztów poniesionych w związku z instalacją od podatku.

Instalacje fotowoltaiczne Bielsko-Biała - możliwości finansowania

Jeśli nie możesz sobie aktualnie pozwolić na pokrycie wszystkich kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej, to czeka na Ciebie szerokie spektrum możliwości sfinansowania własnej elektrowni słonecznej! Oferty banków obejmują specjalne, dedykowane, nisko oprocentowane pożyczki i kredyty na cele inwestycji z dziedziny odnawialnych źródeł energii, a w szczególności na przedsiębiorców, czekają oferty leasingów operacyjnych i finansowych. Warto również pomyśleć o postaraniu się o dofinansowanie z rządowych, unijnych i samorządowych programów pomocowych. Aktualnie najpopularniejsze są programy "Mój Prąd", "Energia Plus" czy "Czyste Powietrze".

Firmy zakładające fotowoltaikę Bielsko-Biała - oferty najlepszych wykonawców

Zdecydowałeś się na własną instalację PV? Korzystając z rankingu najlepszych firm działających w Bielsku-Białej, już teraz możesz wybrać odpowiadającego Ci wykonawcę, który po wstępnym audycie, zapewni fachowe doradztwo, zaproponuje Ci najlepsze rozwiązania, wykona wycenę, dopasuje najlepsze moduły i dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu, wykona profesjonalny montaż! Oferta firm z Bielska-Białej obejmuje również wsparcie w przygotowywaniu wszelkich formalności w zakresie zarówno pozyskiwania dofinansowań, jak i zgłaszania mikroinstalacji do zakładu energetycznego. Postaw na najwyższą jakość usług, wybierz swojego wykonawcę i zadzwoń już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.