Fotowoltaika Katowice – profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika na gruncie

Posiadasz gospodarstwo domowe lub firmę na terenie Katowic lub okolicznych miejscowości w województwie śląskim i poszukujesz prawdziwych ekspertów z dziedziny fotowoltaiki, którzy nie tylko zapewnią właściwe doradztwo, ale również fachową i sprawną realizację inwestycji? Mamy dobrą wiadomość – masz ich w zasięgu ręki, a wręcz w zasięgu zaledwie kilku kliknięć! Na terenie Katowic swoje usługi w tym zakresie świadczy wiele firm, spośród których każdy znajdzie ofertę dla siebie, jednak tylko część z nich zasługuje na miano prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie i znajdziesz ich właśnie na tej stronie! W końcu montaż paneli powinien opierać się na bogatej, fachowej wiedzy i doświadczeniu, aby instalacja służyła nam długie lata.

Instalacje fotowoltaiczne odpowiedzią na rachunki za prąd

Z powodu ciągle rosnących cen za energię elektryczną pobieraną z zakładów energetycznych coraz więcej ludzi decyduje się na wykorzystanie technologii, która sprzyja zarówno ekologii, jak i domowej ekonomii. Fotowoltaika nie jest w żaden sposób szkodliwa dla środowiska i pozwala nam zredukować rachunki za prąd nawet o 90% i zacząć oszczędzać. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu, ścianie lub gruncie umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej z promieni słonecznych nawet w pochmurne dni, przez kilkadziesiąt lat. W przypadku produkcji ewentualnych nadwyżek, możemy je odebrać w wysokości od 70 lub 80% w ciągu 12 miesięcy od momentu przesyłu energii do sieci Operatora. Dużą część kosztów, jakie ponieśliśmy w związku z inwestycją, możemy odliczyć od podatku dochodowego, a rolnicy mogą dodatkowo skorzystać z tzw. 25% ulgi inwestycyjnej, pozwalającej obniżyć ich podatek rolny.

Panele fotowoltaiczne Katowice - pozyskiwanie środków finansowych

Mimo, że obecnie koszty zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych są znacznie niższe niż jeszcze kilka lat temu, to nie każdego stać na pokrycie całości kosztów z własnej kieszeni. Jeżeli chcesz zamontować panele fotowoltaiczne w Katowicach lub okolicy, ale nie masz wystarczających środków, to warto mieć świadomość, że możliwości jest wiele! Fotowoltaika jest technologią, która jest powszechnie wspierana przez instytucje, dlatego też w bankach możemy znaleźć oferty pożyczek i kredytów dedykowanych realizacjom z dziedziny OZE - oferty te charakteryzuje bardzo niskie oprocentowanie. Ponadto - co dotyczy w szczególności firm - instalację fotowoltaiczną można wziąć w leasing, korzystając z minimalnego zakresu formalności i z możliwości wrzucenia zakupu i montażu fotowoltaiki w Katowicach w koszty firmowe. Do dyspozycji przyszłych prosumentów są również liczne programy rządowe, samorządowe i unijne, oferujące wsparcie finansowe na korzystnych warunkach lub bezzwrotne dotacje. Np. w ramach programu "Mój Prąd" można otrzymać 5 000 zł bezzwrotnego dofinansowania swojej mikroinstalacji.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach - oferty

Przy dostępności tak wielu fachowców w Katowicach, realizacja inwestycji w niezależność energetyczną może być swego rodzaju przyjemnością. Ze strony najbardziej docenianych firm z Katowic, możemy liczyć na realizację usług na najwyższym poziomie - ci profesjonaliści przygotują właściwy projekt i wycenę, trafnie doradzą, zarekomendują odpowiedni sprzęt i sprawnie wykonają solidny montaż paneli słonecznych. W razie potrzeby udzielą także swojego wsparcia w zakresie załatwiania wszelkich formalności związanych z instalacją - zarówno w kwestii dofinansowania, jak również zgłoszenia mikroinstalacji do Operatora sieci energetycznej. Dzięki temu szybciej zaczniesz oszczędzać na rachunkach i dłużej będziesz cieszyć się swoją własną instalacją fotowoltaiczną, dopasowaną na miarę Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.