Inwertery Kodak już w Europie, jednak dostępne wyłącznie u polskiego dystrybutora

Nie potrzeba aż statusu specjalisty w dziedzinie fotowoltaiki, by wiedzieć, że inwertery stanowią kluczowy komponent każdej instalacji PV – bez nich energia wytwarzana przez moduły fotowoltaiczne byłaby dla nas bezużyteczna. Ze względu na poddawanie ich konieczności ciągłej pracy i ryzyku awarii, ważna jest ich wysoka jakość, którą na ogół może pochwalić się właśnie firma Kodak. Inwertery tej marki pojawiły się na naszym rynku niedawno i w dodatku w ograniczonej gamie kanałów dystrybucji. Dlaczego ich dostępność jest tak ograniczona?

Nieustępująca dynamika rozwoju rynku OZE (w zwłaszcza fotowoltaiki) już wiele lat temu przyczyniła się do sukcesywnie poszerzającego się grona konkurentów pośród zarówno producentów wszystkich komponentów instalacji, jak i firm oferujących montaż. Stąd też aktualnie mamy bardzo duży wybór w zakresie falowników – jednak tylko część marek może zagwarantować realnie wysoką jakość swoich sprzętów. Oprócz sprawdzonych producentów, rynek zalewają również produkty o wątpliwej reputacji i jakości, dlatego też dokonywanie wyboru przez osoby, które nie orientują się w temacie, może mieć frustrujące dla użytkowników skutki w postaci choćby pieniędzy wyrzuconych w błoto. 

KODAK SOLAR OFF-GRID INVERTER

Na szczęście powszechnie znane jest liczne grono producentów inwerterów solarnych, które odznacza się ugruntowaną pozycją na rynku PV, takich jak Huawei, Fronius, JA Solar czy Solar Edge. Zaliczyć tu również możemy markę Kodak, która w perspektywie wielu środowisk specjalistycznych z dziedziny PV ma znaczną przewagę nad swoimi konkurentami. Dlaczego jednak trudniej zakupić ich falowniki i pod jakimi względami produkty tej marki mają przewagę rynkową?



Falowniki marki Kodak zbudowały swoją przewagę i wiodą swego rodzaju prym w aspekcie wysokiej jakości użytych do produkcji elementów składowych, pochodzą one bowiem wyłącznie od wiodących producentów. Szczególną wagę przywiązano tutaj do jakości kondensatorów – jednych z najważniejszych, a zarazem najsłabszych komponentów każdego inwertera, które z reguły stanowią około 1/5 kosztów wytworzenia falownika.

Wysoka jakość elementów inwertera marki Kodak nie stanowi jeszcze o jego przewadze nad konkurencją. Decyduje o tym wyjątkowa konstrukcja radiatora i systemu chłodzenia, która połączona jest z obudową falownika celem lepszej współpracy z elementami, które wytwarzają ciepło. Specjalna żebrowa konstrukcja chłodząca w kształcie gwiazdy przekłada się na większą powierzchnię kontaktu, która potęguje efekt chłodzący i tym samym podwyższa zakres możliwości falownika do przepływu ciepła o 30 % w stosunku do pozostałych producentów.

Dostępność falowników Kodak jest ograniczona, ponieważ marka wybiera swoich dystrybutorów bardzo ostrożnie (wedle ścisłych kryteriów) i przywiązuje ogromną wagę do ich renomy, dodając tym samym prestiżu swoim produktom. Na rynku europejskim aktualnie jedynym dystrybutorem tych falowników jest polska firma Hymon, mająca swoją siedzibę w Tarnowie – jest ona między innymi Generalnym Wykonawcą (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w Europie.

Falowniki Kodak, które są dostępne w Polsce to:

- Inwerter Kodak i0.7S – i3.3S – jednofazowy, maksymalna wydajność na poziomie 97,2%, stopień ochrony IP65, wyróżnia się lekkością i kompaktowością oraz niskim napięciem startowym, dostępna aplikacja śledząca na systemy Android i iPhone,

- Inwerter Kodak i4.0T – i20.OT – trójfazowy, maksymalna wydajność na poziomie 98,6%, stopień ochrony IP65, wyróżnia się lekkością i kompaktowością oraz niskim napięciem startowym, dostępna aplikacja śledząca na systemy Android i iPhone.

3 myśli na “Inwertery Kodak już w Europie, jednak dostępne wyłącznie u polskiego dystrybutora”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.