KGHM konsekwentnie brnie w projekty OZE

panele fotowoltaiczne

Niedawno polski gigant miedziowy – KGHM Polska Miedź – oficjalnie podpisał List Intencyjny wraz z 15 samorządami z Zagłębia Miedziowego. List dotyczył zadeklarowania wspólnych działań w kierunku skalowania projektów OZE na obszarze Zagłębia.

Uczestniczący w tej formie oficjalnej deklaracji sygnatariusze, zakomunikowali tym samym połączenie sił w zakresie lokalizowania i określania gruntów, które miałyby zostać przeznaczone pod budowę instalacji fotowoltaicznych (i nie tylko), a także w zakresie prowadzenia rozmów w celu uporządkowania kwestii formalnych i organizacyjnych na terenie przeznaczonym pod realizację projektów OZE. Sygnatariusze zadeklarowali się także do wzajemnego powiadamiania się o podejmowanych inicjatywach w rzeczonej sprawie.

18 listopada odbyła się konferencja w trybie online pn. „Zielone Zagłębie Miedziowe – Odnawialne Źródła Energii (Fotowoltaika)”, zorganizowana przez KGHM Polska Miedź oraz przez Związek Pracodawców Polska Miedź, na której to podpisano ww. List Intencyjny. Oprócz podpisania wspomnianego dokumentu, wirtualne spotkanie odbyło się także celem przekazania wiedzy z zakresu wszelkich uwarunkowań prawnych, finansowych i organizacyjnych dla firm i jednostek samorządowych w kwestii OZE – a przede wszystkim fotowoltaiki.

Zielona energia stała się ogólnoświatowym wyzwaniem, już nie tylko w sensie ideologicznym, ale właśnie biznesowym. KGHM bada zdolność firmy do produkcji w oparciu o zieloną energię i aktualnie opieramy się głównie na fotowoltaice i źródłach wiatrowych. Co więcej, już z powodzeniem realizujemy takie projekty, które sprawią, że będziemy jeszcze bardziej efektywni energetycznie. Wszystko w oparciu o dobrą współpracę z samorządem województwa i gminami Zagłębia Miedziowego – stwierdził w trakcie konferencji Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Jak już wiele źródeł potwierdza, działania na rzecz środowiska stanowią jeden z fundamentów strategii KGHM Polska Miedź, zaplanowanej na lata 2019-2023, a jednym z głównych priorytetów jest właśnie energetyka. W planach miedziowego giganta jest pokrycie połowy własnego zapotrzebowanie na energię ze swoich źródeł – w tym właśnie Odnawialnych Źródeł Energii, gdzie wiodącym celem rozwoju jest pozyskiwanie energii ze Słońca, fotowoltaika. KGHM w ciągu 2 najbliższych lat ma w planach oddanie do użytku elektrowni PV o łącznej mocy przekraczającej 10 MW, co pozwoli na ograniczenie emisji około 8 tysięcy ton CO2 (i innych związków) w skali roku.

Źródło: https://media.kghm.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.