Kolejny bank umożliwia wnioskowanie o kredyt w ramach Czystego Powietrza

bnpparibas

Od kilku miesięcy w ramach programu Czyste Powietrze możemy starać się o kredyt w co najmniej 2 bankach – BOŚ i Alior Bank. Kredyt na inwestycję zostaje wówczas pomniejszony o wartość przyznanej dotacji. Od niedawna taką możliwość oferuje nam również bank BNP Paribas.

BOŚ i Alior Bank jako pierwsze banki w Polsce umożliwiły wzięcie kredytu na inwestycję w OZE i pomniejszenie go o wartość dotacji z programu Czyste Powietrze. W przypadku BOŚ mamy do dyspozycji jedną opcję, gdzie RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), ma wynosić 6,11%. Z kolei w przypadku Alior Banku mamy dwie opcje. Pierwsza pn. Kredyt Gotówkowy Czyste Powietrze, w której RRSO wynosić ma 7,43% oraz druga pn. Kredyt Ratalny Czyste Powietrze, gdzie RRSO ma być równe 5,85%.

Od niedawna możliwość zawnioskowania o kredyt objęty dofinansowaniem z programu Czyste Powietrze, udostępnia także bank BNP Paribas, przy czym maksymalna kwota udzielonego kredytu to 100 tysięcy złotych (objęty jest on Gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego). Jego spłatę rozłożyć można na 12 lat, a RRSO wynosić ma 5,72%.

Osoby posiadające bądź współposiadające domy jednorodzinne i decydujące się na wymianę źródeł ciepła, finansując je przy udziale kredytu z BNP Paribas, mogą liczyć na dotację (mającą pomniejszyć kapitał kredytowy) z programu Czyste Powietrze na poziomie 30 lub nawet 37 tysięcy złotych w przypadku tych kredytobiorców, którzy posiadają niskie dochody. Aby móc skorzystać z wyższej dotacji, przeciętny miesięczny dochód na jedną osobę w wieloosobowym gospodarstwie nie powinien przekroczyć kwoty 1564 złotych, a w gospodarstwie jednoosobowym – kwoty 2189 złotych.

Aby zawnioskować o kredyt wystarczy udać się do jednego z oddziałów banku BNP Paribas, gdzie zgodnie z zapewnieniami banku, wszelkie formalności od tych związanych z samym kredytem, przez dotację, po gwarancję BGK z Ekologicznego Funduszu Poręczeń i Gwarancji, wnioskodawca załatwi w jednym miejscu, w czasie jednej wizyty.

To o czym należy wspomnieć – aby otrzymać wypłatę dotacji z programu Czyste Powietrze na częściową spłatę kredytu, bank musi wypłacić beneficjentowi rzeczony kredyt na cele w pełni zgodne z założeniami programu Czyste Powietrze i musi być on wykorzystany w zgodzie z przeznaczeniem. Dodatkowo, kredyt musi być przeznaczony w co najmniej 95% na pokrycie kosztów kwalifikowanych.

W najbliższym czasie tego typu ofert kredytowych możemy spodziewać się także w innych bankach. NFOŚiGW zaakceptował również takie banki, jak Credit Agricole, Bank Polskiej Spółdzielczości, Santander Consumer Bank, czy Spółdzielcza Grupa Bankowa.

Wkrótce kredyty w Czystym Powietrzu powinny udostępnić także inne banki. Wśród banków, których wnioski o przyznanie limitów o dotacje na lata 2021-2022 w ścieżce bankowej programu Czyste Powietrze zostały zaakceptowane NFOŚiGW, znalazły się jeszcze Bank Polskiej Spółdzielczości, Credit Agricole Bank Polska, Santander Consumer Bank oraz Spółdzielcza Grupa Bankowa. 

Źródło: https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-czyste-powietrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.