LONGi dostarcza ponad 18 GW modułów w pierwszym półroczu i nazywa TOPCon „przejściowym” – raport okresowy

LONGi dostarcza ponad 18 GW modulow w pierwszym polroczu i nazywa TOPCon „przejsciowym – raport okresowy

W ostatnim czasie firma LONGi opublikowała zbiorczy raport za pierwsze półrocze 2022, w którym między innymi wskazuje bardzo duży wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu z poprzedniego roku oraz zapowiada, że bardziej skoncentruje się na rynku europejskim.

Zgodnie z wynikami finansowymi za pierwsze półrocze, członek Solar Module Super League (SMSL) LONGi Green Energy wysłał 39,62 GW płytek z krzemu monokrystalicznego, z czego 20,15 GW zostało sprzedanych na zewnątrz i 19,47 GW do użytku wewnętrznego. Dostawy modułów monokrystalicznych osiągnęły 18,02 GW, z czego 17,7 GW zostało sprzedanych na zewnątrz (w tym 87,35 MW z modułów BIPV), a 0,32 GW było przeznaczone na własny użytek.

Firma stwierdziła, że ​​ograniczenia importowe, takie jak nakaz zwolnienia ze wstrzymania (WRO) na produkty krzemowe od Hoshine Industries i jej spółek zależnych w USA, doprowadziły ją do dostosowania strategii operacyjnej, „przenosząc koncentrację sprzedaży na inne kluczowe rynki, takie jak Europa”.

Ponadto zgodnie z zapowiedzią, LONGi osiągnęła w pierwszej połowie roku przychody operacyjne w wysokości 50,417 mld RMB (7,35 mld USD), co oznacza wzrost rok do roku (r/r) o 43,64%, a zysk netto wyniósł RMB6 0,48 mld (940 mln USD), wzrost o 29,79% rok do roku. Zysk netto odjęty od jednorazowych zysków i strat przypadających na akcjonariuszy wyniósł 6,405 mld RMB (930 mln USD), co oznacza wzrost o 30,58% rok do roku.

Technologia TOPCon technologią „przejściową”?

W raporcie okresowym firma LONGi po raz pierwszy opublikowała informacje na temat swojej nowej technologii ogniw.

Jak przedstawia raport: „Firma opracowała i zarezerwowała szereg nowych technologii ogniw i modułów, szukając przełomów w technologiach TOPCon typu n, TOPCon typu p, HJT typu n i HJT typu p oraz innych wysokowydajnych technologiach ogniw, a także opracował ogniwo Hybrid Passivated Back Contact (HPBC)”.

Firma zapowiedziała, że ​​będzie nadal promować masową produkcję i transformację nowych wysokowydajnych ogniw i modułów w oparciu o dobre wyniki kosztowe i komercjalizację w celu zbudowania zróżnicowanego portfolio produktów o długoterminowej konkurencyjności. Obecnie LONGi dostarcza płytki krzemowe ułatwiające badania nad nowymi technologiami komórkowymi, a także sprzęt i materiały pomocnicze jako gwarancję rezerwy technicznej i masowej produkcji w przypadku wystąpienia przełomów.

Wcześniej Zhenguo Li, prezes LONGi, wspominał w publicznym raporcie, że teoretyczna maksymalna wydajność ogniw mono krzemowych wynosi 29,4%, wydajność graniczna laboratorium to 28%, a wydajność produkcji masowej to 26-27%. LONGi szuka drogi do osiągnięcia 26%-27% przy niższych kosztach i dobrze postępuje zgodnie z planami.

Jeśli chodzi o TOPCon, HJT i inne technologie typu n, Li powiedział, że LONGi wierzy, że technologia TOPCon będzie przejściowa, ponieważ jej najwyższa możliwa wydajność jest tylko o 1% większa niż obecnych technologii, dodając, że technologia HPBC ma więcej miejsca na ulepszenia, jeśli chodzi o ogniwa efektywność. LONGi poinformowała, że jego pojemność HPBC w Xixian w prowincji Henan wynosiła pierwotnie 15 GW, ale teraz została zwiększona do 29 GW. Z 4 GW w mieście Taizhou i 5 GW w Yinchuan, całkowita planowana moc HPBC przekracza 40 GW, a produkcja ma się rozpocząć w czwartym kwartale.

Li powiedział, że kiedy firma osiągnie pełną moc HPBC w 2023 roku, będzie wysyłała 20-25 GW produktów rocznie. Technologia HPBC zastąpi część produktów PERC firmy na przyszłym rynku rozproszonym. Jednak produkty PERC nadal będą zajmować udział w rynku na rynkach specjalnych lub z niższej półki.

Mongolia Wewnętrzna – budowa łańcucha dostaw

W tym samym czasie LONGi po raz pierwszy buduje swoje łańcuchy dostaw w Mongolii Wewnętrznej, w tym zakład monokrzemowych wlewków o mocy 46 GW, projekt wysokowydajnych ogniw jednoogniwowych o mocy 30 GW oraz projekt modułu 5 GW w Parku Przemysłowym Ordos Zero-carbon. Sprzęt w projektach Ordos LONGi zostanie zainstalowany do końca II kwartału 2023 roku.

Wiele chińskich firm buduje swoje łańcuchy dostaw w Mongolii Wewnętrznej w odpowiedzi na ograniczenia importowe w USA i na innych głównych rynkach, które oskarżają firmy działające w regionie Sinkiang o wykorzystywanie pracy przymusowej do tworzenia niektórych swoich produktów.

Tymczasem Chińskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego stwierdziło, że rozwój światowego rynku fotowoltaicznego może zostać przyspieszony dzięki oczekiwanym ratom w wysokości 205-250 GW w tym roku, z czego 85-100 GW będzie w Chinach.Źródło: https://taiyangnews.info/business/longi-shipped-18-gw-solar-modules-in-h1-2022/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.