Nowość od LG – zdalnie sterowany inwerter hybrydowy 

elektrownia solarna

Oferta produktowa LG, przeznaczona do systemów magazynowania energii, została niedawno wzbogacona o nowy inwerter hybrydowy LGES-5048, który został zaprezentowany przez LG Energy Solution. Cechą wyróżniającą ten produkt jest możliwość zdalnego sterowania urządzeniem, pozwalającego między innymi na aktywną, bieżącą optymalizację zużycia energii w zgodzie ze zmianami cenowymi, które na bieżąco mogą ulegać zmianie.

Nowy falownik ma pełnić rolę brakującego elementu w całym łańcuchu rozwiązań, mających umożliwiać inteligentne gromadzenie energii elektrycznej. Ten nowy falownik od południowo-koreańskiego producenta, o nazwie LGES-5048, to urządzenie pozwalające na dwukierunkowy przepływ prądu, pozostające w pełnej kompatybilności z bateriami litowo-jonowymi z serii RESU Home – seria magazynów RESU Home obejmuje RESU6.5 (6,5 kWh), RESU10 (9,8 kWh), RESU12 (11,7 kWh) i RESU13 (12,4 kWh). Największa bateria z serii RESU do rozwiązań domowych pozwala użytkownikom na rozbudowę do pojemności 24,8 kWh. 

LGES-5048 charakteryzuje moc 5 kW oraz napięcie 48V. Inwerter jest tak skomponowany, by pozwolić na przyłączenie do 7,5 kW mocy po stronie paneli fotowoltaicznych, zakładając oczywiście połączenie systemu z baterią litowo-jonową. W przypadku pozbawienia systemu baterii, maksymalna moc przyłączeniowa może wynieść do 6,5 kW. 

Zgodnie z kartą katalogową najnowszego falownika od LG, jego wymiary wynoszą 516 x 440 x184 mm przy masie 30 kg. Sprawność inwertera ma wynosić 97 procent, może obsłużyć maksymalne napięcie 580 V po stronie DC oraz pracować w przedziale temperatur od -25 do 60 stopni Celsjusza.

Każdy klient, który zakupi ten inwerter, otrzyma opcję poszerzenia jego funkcjonalności o automatyczne zdalne sterowanie, pozwalające między innymi na włączenie zainstalowanego systemu PV do tzw. wirtualnej elektrowni VPP, tj. Virtual Power Plant. VPP stwarza możliwość zarządzania wytwarzaną i gromadzoną energią, uwzględniając zmieniające się rynkowe ceny energii elektrycznej.

Niestety na dzień dzisiejszy sprzedaż i dystrybucja tego falownika ruszyć ma tylko w Australii, gdzie rynek prosumencki znany jest jako jeden z najdynamiczniej rozwijających się na świecie. Czas sprzedaży i dystrybucji hybrydowego falownika LGES-5048 w innych krajach nie jest aktualnie znany.

Źródło: https://www.lghomebattery.com.au/lges-5048

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.