Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika – optymalizatory mocy i ich rola w instalacji fotowoltaicznej

W standardowych instalacjach moduły fotowoltaiczne działają, jak jeden mąż – na podobnym poziomie wydajności, z jednakową mocą nawet gdy ich potencjał jest znacznie wyższy. Dlaczego tak się dzieje? Mimo zastosowania paneli o jednakowych parametrach, gdy… Czytaj więcej »Fotowoltaika – optymalizatory mocy i ich rola w instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie. Kiedy warto rozważyć jej budowę?

Instalacja fotowoltaiczna na dachach budynków to najbardziej powszechny widok i najczęstsze skojarzenie po usłyszeniu hasła „fotowoltaika”. W rzeczy samej montaż paneli na dachu jest najbardziej popularnym rozwiązaniem, kiedy przyszli prosumenci decydują się na własną energię… Czytaj więcej »Instalacja fotowoltaiczna na gruncie. Kiedy warto rozważyć jej budowę?

Ranking falowników fotowoltaicznych. Na co zwracać uwagę przy wyborze falownika?

Wiele osób zapytanych o najważniejszy komponent każdej instalacji fotowoltaicznej odpowie, że są to panele fotowoltaiczne i będzie to wynikało zapewne z faktu, że są najbardziej innowacyjną technologicznie częścią każdej instalacji pv – w końcu technologia… Czytaj więcej »Ranking falowników fotowoltaicznych. Na co zwracać uwagę przy wyborze falownika?

Cena energii elektrycznej. Jak aktualnie się kształtuje i co się na nią składa?

W dzisiejszych czasach trudno już sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez użycia energii elektrycznej. Niestety za wygodę posiadania regularnego dopływu prądu do gniazdek naszych gospodarstw domowych będziemy musieli coraz więcej płacić – koszty związane z emisją… Czytaj więcej »Cena energii elektrycznej. Jak aktualnie się kształtuje i co się na nią składa?

Koszt fotowoltaiki. Jakie są ceny paneli fotowoltaicznych?

Odnawialne Źródła Energii to dziedzina, która od wielu lat w coraz większym stopniu przysługuje się ludzkości w stanowieniu alternatywnych, ekologicznych źródeł energii o niekończących się zasobach. Ich funkcjonalność, opłacalność nawet najbardziej kosztownych inwestycji, wpływ na… Czytaj więcej »Koszt fotowoltaiki. Jakie są ceny paneli fotowoltaicznych?

Fotowoltaika dla firm. Czy firmom opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne?

Jeszcze kilka lat temu trend oraz wszelkie pojęcie w temacie funkcjonalności, sprawności i zasadności decydowania się na montaż instalacji fotowoltaicznych, raczkowały. Nowość, jaką stanowiła ta technologia pozyskiwania energii elektrycznej przez dłuższy czas, sprawiała, że ludzie… Czytaj więcej »Fotowoltaika dla firm. Czy firmom opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne?

Leasing na fotowoltaikę jako jedna z form finansowania instalacji fotowoltaicznej

Branża Odnawialnych Źródeł Energii z roku na rok zyskuje na popularności i cieszy się coraz większym popytem, ale zdecydowaną większość całej uwagi skupia na sobie produkcja energii elektrycznej ze Słońca, pozyskiwanej za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznych.… Czytaj więcej »Leasing na fotowoltaikę jako jedna z form finansowania instalacji fotowoltaicznej