Porady

Ranking falowników fotowoltaicznych. Na co zwracać uwagę przy wyborze falownika?

Wiele osób zapytanych o najważniejszy komponent każdej instalacji fotowoltaicznej odpowie, że są to panele fotowoltaiczne i będzie to wynikało zapewne z faktu, że są najbardziej innowacyjną technologicznie częścią każdej instalacji pv – w końcu technologia… Czytaj więcej »Ranking falowników fotowoltaicznych. Na co zwracać uwagę przy wyborze falownika?

Ranking paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika ciągle rozkwita. Powstaje coraz więcej znamienitych inwestycji w postaci farm fotowoltaicznych i coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na zakup i montaż własnej mikroinstalacji. Rynek producentów paneli fotowoltaicznych również nie śpi. W imię zasady… Czytaj więcej »Ranking paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

Kredyt na fotowoltaikę. Jak i gdzie pozyskać środki na finansowanie fotowoltaiki?

Choć inwestycja w tzw. zieloną energię jest wymierną korzyścią dla naszej niezależności energetycznej, dla ochrony środowiska i dla naszego portfela, zwłaszcza w perspektywie wieloletniej, to zapewnienie sobie środków finansowych w celu pokrycia kosztów zakupu i… Czytaj więcej »Kredyt na fotowoltaikę. Jak i gdzie pozyskać środki na finansowanie fotowoltaiki?

Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne? Które są lepsze i jak wybrać właściwe panele?

Z roku na rok działanie na rzecz środowiska za pomocą Odnawialnych Źródeł Energii zaczęło ewoluować ze statusu zwykłej „mody na bycie eko” w niemal globalny obowiązek. Zdecydowanie się na zapewnienie sobie naturalnego źródła energii to… Czytaj więcej »Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne? Które są lepsze i jak wybrać właściwe panele?