Porady

Energia słoneczna

Fotowoltaika a brak prądu w sieci. Czy instalacja PV dostarczy nam prąd w czasie awarii sieci?

Fotowoltaika a brak prądu w sieci. Czy instalacja PV dostarczy nam prąd w czasie awarii sieci? Montując instalację fotowoltaiczną, inwestorom bardzo często przyświeca myśl o uniezależnieniu się od zakładu energetycznego i znacznym zredukowaniu rachunków za… Czytaj więcej »Fotowoltaika a brak prądu w sieci. Czy instalacja PV dostarczy nam prąd w czasie awarii sieci?

solar power 862602 1280

Ranking paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika ciągle rozkwita. Powstaje coraz więcej znamienitych inwestycji w postaci farm fotowoltaicznych i coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na zakup i montaż własnej mikroinstalacji. Rynek producentów paneli fotowoltaicznych również nie śpi. W imię zasady… Czytaj więcej »Ranking paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

Otwarty falownik

Ranking falowników fotowoltaicznych. Na co zwracać uwagę przy wyborze falownika?

Wiele osób zapytanych o najważniejszy komponent każdej instalacji fotowoltaicznej odpowie, że są to panele fotowoltaiczne i będzie to wynikało zapewne z faktu, że są najbardziej innowacyjną technologicznie częścią każdej instalacji pv – w końcu technologia… Czytaj więcej »Ranking falowników fotowoltaicznych. Na co zwracać uwagę przy wyborze falownika?