Porady

Energia słoneczna

Fotowoltaika a brak prądu w sieci. Czy instalacja PV dostarczy nam prąd w czasie awarii sieci?

Fotowoltaika a brak prądu w sieci. Czy instalacja PV dostarczy nam prąd w czasie awarii sieci? Montując instalację fotowoltaiczną, inwestorom bardzo często przyświeca myśl o uniezależnieniu się od zakładu energetycznego i znacznym zredukowaniu rachunków za… Czytaj więcej »Fotowoltaika a brak prądu w sieci. Czy instalacja PV dostarczy nam prąd w czasie awarii sieci?

Otwarty falownik

Ranking falowników fotowoltaicznych. Na co zwracać uwagę przy wyborze falownika?

Wiele osób zapytanych o najważniejszy komponent każdej instalacji fotowoltaicznej odpowie, że są to panele fotowoltaiczne i będzie to wynikało zapewne z faktu, że są najbardziej innowacyjną technologicznie częścią każdej instalacji pv – w końcu technologia… Czytaj więcej »Ranking falowników fotowoltaicznych. Na co zwracać uwagę przy wyborze falownika?

solar power 862602 1280

Ranking paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika ciągle rozkwita. Powstaje coraz więcej znamienitych inwestycji w postaci farm fotowoltaicznych i coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na zakup i montaż własnej mikroinstalacji. Rynek producentów paneli fotowoltaicznych również nie śpi. W imię zasady… Czytaj więcej »Ranking paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

ulgi termomodernizacyjnej

Kredyt na fotowoltaikę. Jak i gdzie pozyskać środki na finansowanie fotowoltaiki?

Choć inwestycja w tzw. zieloną energię jest wymierną korzyścią dla naszej niezależności energetycznej, dla ochrony środowiska i dla naszego portfela, zwłaszcza w perspektywie wieloletniej, to zapewnienie sobie środków finansowych w celu pokrycia kosztów zakupu i… Czytaj więcej »Kredyt na fotowoltaikę. Jak i gdzie pozyskać środki na finansowanie fotowoltaiki?

Panele-monokrystaliczne-czy-polikrystaliczne

Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne? Które są lepsze i jak wybrać właściwe panele?

Z roku na rok działanie na rzecz środowiska za pomocą Odnawialnych Źródeł Energii zaczęło ewoluować ze statusu zwykłej „mody na bycie eko” w niemal globalny obowiązek. Zdecydowanie się na zapewnienie sobie naturalnego źródła energii to… Czytaj więcej »Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne? Które są lepsze i jak wybrać właściwe panele?