Przy sklepach Ikea uruchomiono 12 nowych stacji ładowania pojazdów

stacje ładujące ikea

Firma posiadająca własne stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz oferująca wszelkie niezbędne podzespoły do ich budowy – GreenWay Polska – uruchomiła niedawno 12 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach sklepów z sieci Ikea. Posiadacze tego typu pojazdów będą mogli skorzystać z płatnych punktów ładowania w 6 kolejnych lokalizacjach.

Realizacja inwestycji przez GreenWay Polska polegała między innymi na budowie przyłączy i instalacji stacji ładowania Ensto Chago Pro 2x 22kW (w 6 lokalizacjach sklepów Ikea w Polsce), a następnie Urząd Dozoru Technicznego dokonał odbioru inwestycji. 12 nowych stacji oferuje łącznie 24 punkty do ładowania pojazdów elektrycznych – każdy punkt ma moc 22 kW i posiada złącze typu 2.

Nowe stacje ładowania pojazdów przy sklepach Ikea zlokalizowane są w Bydgoszczy – 1, Poznaniu – 1, Łodzi – 2, Gdańsku – 2, Warszawie-Targówku – 2, oraz 4 stacje w Szczecinie.Nowe stacje przy sklepach Ikea poszerzyły liczebność posiadanych już przez tę sieć stacji do 24, co daje nam łącznie 48 punktów ładowania. Wszystkie stacje wybudowane przy sklepach Ikea zrealizowane zostały w tym samym standardzie.

– Usługa ładowania samochodów elektrycznych jest już dostępna w obrębie każdego sklepu Ikea. To jeden z kroków jaki nasza firma robi w kierunku celu, jakim jest stanie się biznesem w pełni cyrkularnym, pozytywnym klimatycznie, jeszcze bardziej włączającym i dbającym o równe i sprawiedliwe traktowanie – mówi koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Retail Polska, Sylwester Nagórka.

greenwaypolska

GreenWay Polska zarządza stacjami ładowania firmy Ikea od stycznia 2018 roku. Zostały one dostosowane do wymogów wskazanych w ustawie o elektromobilności w roku 2020 i wtedy też Urząd Dozoru Technicznego dokonał ich formalnego odbioru.

Nowe stacje zostały dołączone do partnerskich stacji uwzględnianych na mapie GreenWay i każdy może z nich skorzystać wykorzystując przewód ładujący Type 2. Aktywacja punktów ładowania jest możliwa przy zastosowaniu aplikacji GreenWay bądź zbliżeniowej karty RFID.

– Ładowanie samochodu na parkingach sklepów, galerii i centrów handlowych w czasie wykonywania zakupów to znaczne ułatwienie dla elektromobilnych kierowców. W sieci GreenWay już ponad połowa stacji ładowania jest zlokalizowana w tego typu miejscach. Widzimy, że są regularnie używane, co oznacza, że realnie odpowiadają na potrzeby kierowców – mówi prezes GreenWay Polska, Rafał Czyżewski. 

Jak już wcześniej wspomniano, ładowanie swojego pojazdu elektrycznego na tych stacjach jest odpłatne i obowiązuje standardowy cennik GreenWay Polska. Firma zastrzega jednak, że cena w każdym punkcie może się nieznacznie różnić i jest dostępna za każdym razem, gdy klient zaloguje się do aplikacji.

Źródło: https://greenwaypolska.pl/homepage/greenway-wspiera-rozwoj-stacji-ladowania-ikea/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.