Sharp poszerza ofertę paneli fotowoltaicznych

Producent modułów słonecznych – firma Sharp, wprowadza do swojej oferty nowy model panelu fotowoltaicznego. Jest to panel monokrystaliczny, składający się ze 144 ogniw typu half cut, o łącznej mocy 440 W. Nowy model jest bardzo wytrzymały i nastawiony na redukcję kosztów pozyskiwania energii elektrycznej ze strony inwestorów. Posiada 25 lat gwarancji mocy wyjściowej oraz 15 lat gwarancji na sam produkt.

Nowy model Mono: NUJD440 odznacza się wysoką sprawnością na poziomie 19,9%, a jego wymiary to 2 108 x 1 048 x 40 mm. Panel słoneczny złożony jest ze 144 sztuk ogniw fotowoltaicznych wykonanych z płytek krzemowych typu M6. Wykorzystuje on technologię pn. 9 BB, która działa na rzecz niezawodności panelu poprzez zastosowanie okrągłych przewodów – dzięki temu przyrost mocy z ogniw jest większy, będąc jednocześnie mniej podatnym na mikropęknięcia. Zastosowanie kabli o długości 1670 mm umożliwia połączenie paneli fotowoltaicznych w poziomie oraz wykonanie okablowania w pionowym układzie, co wpływa na redukcję kosztów instalacji systemu PV.

Monokryształy NUJD440 zostały stworzone z myślą o wysokiej wydajności przy wysokich temperaturach – współczynnik temperaturowy dla mocy wyjściowej wynosi -0,347%/stopień Celsjusza. Technologią wspierającą tę wytrzymałość jest zastosowanie trzech małych puszek przyłączowych zamiast jednej oraz wyposażenie ich w diody by-pass (technologia zastosowana we wszystkich modułach half cut firmy Sharp) celem zmniejszenia przenoszenia ciepła do ogniw.Moduły zostały poddane testom w kontekście zgodności z normami międzynarodowymi i pod kątem wytrzymałości na ekstremalne warunki pogodowe – pozytywnie przeszły testy odpornościowe na mgłę solną, amoniak, PID i piasek. Panele posiadają również inne certyfikaty poświadczające o ich wysokiej jakości, tj. VDE, IEC/EN 61215 + IEC/EN61730, Safety Class II, CE oraz klasa bezpieczeństwa pożarowego C.

Dodajmy, że Sharp działa w branży najdłużej spośród swojej konkurencji, ponieważ od ponad 60 lat, co świadczy o ogromnym doświadczeniu. Moduły tego producenta-pioniera znajdują zastosowanie w skrajnych warunkach pogodowych – w górach, na pustyniach, w klimacie wilgotnym i polarnym, gdzie udowadniają swoją wysoką trwałość i niezawodność.

Źródło: www.sharp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.