Techniczne

Obrotowa instalacja fotowoltaiczna

Fotowoltaika obrotowa – system wzmożonego pozyskiwania energii

Fotowoltaika obrotowa – system wzmożonego pozyskiwania energii Nie bez powodu podczas montowania instalacji fotowoltaicznych zwraca się szczególną uwagę, by panele słoneczne były ustawione jak najbardziej w stronę południa i pod najbardziej optymalnym kątem nachylenia względem… Czytaj więcej »Fotowoltaika obrotowa – system wzmożonego pozyskiwania energii

Konstrukcje fotowoltaiczne

Konstrukcje pod fotowoltaikę. Jakie systemy montażowe wyróżniamy?

Jak już wiadomo, instalacja fotowoltaiczna to nie tylko panele słoneczne i inwerter. Aby te urządzenia działały zgodnie z przeznaczeniem, muszą zostać odpowiednio zamontowane przy wykorzystaniu dedykowanych komponentów. Do takich niezbędnych podzespołów należą konstrukcje montażowe, których… Czytaj więcej »Konstrukcje pod fotowoltaikę. Jakie systemy montażowe wyróżniamy?

Podłączenie do mikroinwertera

Fotowoltaika – optymalizatory mocy i ich rola w instalacji fotowoltaicznej

W standardowych instalacjach moduły fotowoltaiczne działają, jak jeden mąż – na podobnym poziomie wydajności, z jednakową mocą nawet gdy ich potencjał jest znacznie wyższy. Dlaczego tak się dzieje? Mimo zastosowania paneli o jednakowych parametrach, gdy… Czytaj więcej »Fotowoltaika – optymalizatory mocy i ich rola w instalacji fotowoltaicznej

Panel fotowoltaiczny na gruncie

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie. Kiedy warto rozważyć jej budowę?

Instalacja fotowoltaiczna na dachach budynków to najbardziej powszechny widok i najczęstsze skojarzenie po usłyszeniu hasła „fotowoltaika”. W rzeczy samej montaż paneli na dachu jest najbardziej popularnym rozwiązaniem, kiedy przyszli prosumenci decydują się na własną energię… Czytaj więcej »Instalacja fotowoltaiczna na gruncie. Kiedy warto rozważyć jej budowę?

Projektowanie Instalacji Fotowoltaicznej

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych. Jak przebiega i co jest istotne?

Instalacje fotowoltaiczne nie należą do inwestycji, które przyszli prosumenci mogą w pełni zrealizować i zaplanować na własną rękę. W grę bowiem wchodzi nie tylko efektywność produkcji energii z naszej elektrowni słonecznej, uwarunkowana poprzez staranny dobór… Czytaj więcej »Projektowanie instalacji fotowoltaicznych. Jak przebiega i co jest istotne?

Optymalizatory mocy

Optymalizator mocy w instalacji fotowoltaicznej. Do czego służy?

Instalacja fotowoltaiczna, pod warunkiem, że jest prawidłowo zainstalowana i przy użyciu odpowiadających sobie komponentów, potrafi nam codziennie wyprodukować spore zasoby energii elektrycznej. Zasady działania modułów fotowoltaicznych w obliczu różnych czynników, mogą nam jednak tą efektywność… Czytaj więcej »Optymalizator mocy w instalacji fotowoltaicznej. Do czego służy?

inwerter solarny

Inwerter solarny. Co to za urządzenie i jakie ma znaczenie w instalacji PV?

W instalacji fotowoltaicznej zdecydowanie największą rolę odgrywają panele słoneczne, ponieważ to one przekształcają energię ze Słońca w prąd stały DC. Jednak zatrzymując się tylko na tym etapie całego procesu produkcyjnego, nie zaskarbilibyśmy sobie żadnej wymiernej… Czytaj więcej »Inwerter solarny. Co to za urządzenie i jakie ma znaczenie w instalacji PV?