UNIMOT S.A rozpocznie produkcję paneli fotowoltaicznych

Niezależny importer płynnych i gazowych paliw uruchomi w ciągu najbliższych 9 miesięcy własną produkcję modułów fotowoltaicznych, które będą oferowane pod działającą już marką AVIA Solar. Produkcja zostanie uruchomiona w Sędziszowie Małopolskim w specjalistycznej fabryce.

Grupa Kapitałowa UNIMOT rozpoczęła swoją aktywną działalność w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii w pierwszej połowie 2020 roku, kiedy to poprzez spółkę UNIMOT Energia Gaz uruchomiła sprzedaż usług w zakresie kompleksowej instalacji paneli fotowoltaicznych – właśnie pod wspomnianą wyżej nazwą AVIA Solar. W ofercie jest zatem obecnie: montaż instalacji PV połączony z usługą magazynowania energii i dostawą prądu z sieci, a także doradztwo energetyczne. Kolejnym etapem rozwoju firmy UNIMOT w tej dziedzinie jest uruchomienie własnej linii produkcyjnej, co w założeniu zwiększyć ma bezpieczeństwo w zakresie dostaw paneli dla UNIMOT Energia i Gaz oraz przyczynić się do dodatkowego dochodu.

Produkcja paneli fotowoltaicznych AVIA Solar ma ruszyć w ciągu najbliższych 9 miesięcy w Sędziszowie Małopolskim. Początkowo, moc planowanej produkcji wynosić ma 15 MW, docelowo ma ona jednak wynosić 150 MW. Dostawcą rzeczonej linii produkcyjnej, podmiotem odpowiedzialnym za technologiczne aspekty jej uruchomienia oraz za szkolenia pracowników, certyfikację i doradztwo w budowie łańcucha dostaw niezbędnych surowców, będzie firma niemiecka. Co równie istotne, przeznaczona do tego linia produkcyjna uruchomiona zostanie w zakładzie produkcyjnym PZL Sędziszów. Zakład produkcyjny PZL Sędziszów S.A. to fabryka z 80-letnim doświadczeniem w wyspecjalizowanej produkcji na potrzeby branży lotniczej i motoryzacyjnej. Co ciekawe, spółka ta prowadzi centrum badawczo rozwojowe, które skupia się na OZE oraz rozwija produkcję baterii litowo-jonowych wraz z magazynami energii.

Jak przyznaje sam Prezes Zarządu UNIMOT S.A, Adam Sikorski, rynek fotowoltaiki jest niezwykle atrakcyjny i będzie stawał się coraz bardziej konkurencyjny, dlatego warto odpowiednio wcześnie zapewnić sobie przewagę nad pozostałymi uczestnikami tej branży. Zapewnienie sobie własnej linii produkcyjnej, będzie budowało wartość firmie UNIMOT w perspektywie długoterminowej, zapewniając przewagę konkurencyjną i dodatkowy, spory przychód.

Źródło: www.unimot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.